Keď je krava suchá... Montovaná hala ako oslobodenie od nepohodlia, strachu a stresu!

Keď je krava suchá... Montovaná hala ako oslobodenie od nepohodlia, strachu a stresu!

I hospodárske zvieratá majú nárok na svoje slobody a istoty. 5 ZÁKLADNÝCH SLOBÔD bolo vymedzených nezávislým poradným zborom britskej vlády nazývaným Farm Animal Welfare Council (FAWC). Montovaná hala môže byť dobrým riešením.

  1. ŽIADNY HLAD ANI SMÄD
  2. ŽIADNE NEPOHODLIE
  3. ŽIADNA BOLESŤ, ZRANENIE A CHOROBA
  4. ŽIADNY STRACH ANI STRES
  5. SLOBODA PREJAVIŤ PRIRODZENÉ SPRÁVANIE

sloboda 1 – ŽIADNY HLAD ANI SMÄD

Samozrejme. Každý živý tvor na tejto planéte má právo na život. Ako chovateľ sa o túto
skutočnosť musím postarať a zaistiť nerušený prístup k čerstvej vode a krmivu.

sloboda 2 – ŽIADNE NEPOHODLIE

Halu pre dobytok si iste nemôže dovoliť každý poľnohospodár. Zaistiť však sucho a teplo pre svoje zvieratstvo je jednou z hlavných povinností chovateľa a právom zvieraťa. Existujú alternatívne riešenia v podobe rôznych prístreškov, zastrešení existujúcej silážnej jamy alebo viacúčelovej stavby, ktoré rovno vyriešia aj sklad pre seno či poľnohospodársku techniku. Každý si predsa zaslúži miesto na úkryt a odpočinok.

sloboda 3 – ŽIADNA BOLESŤ, ZRANENIE A CHOROBA

Chceme čerstvé mlieko, chceme mäso, chceme vlnu. Nechceme choré zviera. Dostatočnou prevenciou alebo včasným ošetrením zaistíme zdravé produkty, ktoré chceme.

sloboda 4 – ŽIADNY STRACH ANI STRES

Že ten monumentálny býk nemôže mať strach? Keby ho nemal, možno by nebol taký agresívny. Právo zvieraťa na život bez strachu nie je výmysel. Zvieratá vnímajú svoje okolie a dávajú najavo svoje emócie. Nie je nereálne zaistiť pre chov prostredie, v ktorom budú zvieratá mať všetko potrebné, od ustajnenia po krmivo, vodu a slobodný pohyb.

sloboda 5 – SLOBODA PREJAVIŤ PRIRODZENÉ SPRÁVANIE

Poskytnutím dostatočného priestoru, vhodného prostredia a spoločnosti rovnakého druhu zvieraťu umožníme, aby sa prejavovalo prirodzene. Žiadna krava nechce byť uviazaná na jednom mieste...

V oblasti poľnohospodárstva sme už niekoľkokrát úspešne našli najvhodnejšie riešenie pre hospodárske zvieratá tak, aby všetky ich slobody boli naplnené do najmenšieho detailu. Montovanou halou však neuspokojíte iba zvieratá. Ide o využitie vášho priestoru na akúkoľvek poľnohospodársku potrebu – skladovanie sena alebo krmiva, garážovanie poľnohospodárskej techniky a ďalšie.

Na naše zrealizované poľnohospodárske stavby sa pozrite v Referenciách – Poľnohospodárske haly.

Ďalšie články z nášho blogu o halách

Prejsť na blog
Má vaše dieťa talent na motoristický šport? Vyskúšajte si to v športovej hale PRAGA ARENA.

Má vaše dieťa talent na motoristický šport? Vyskúšajte si to v športovej hale PRAGA ARENA.

Hovoria doma deti často o tom, že by raz chceli byť ako pretekári Jan Kopecký alebo napríklad Martin Prokop? Vezmite ich za slovo. Vyskúšajte s nimi motokáry v najmodernejšom a najväčšom špeciálnom areáli v Českej republike. Každú nedeľu v športovej hale Praga Arena s profesionálmi a profesionálne – v Karting Academy.

Prečítať si článok
Príbytok, nábytok, ...dobytok! Ako ustajniť hospodárske zvieratá v ekologickom poľnohospodárstve

Príbytok, nábytok, ...dobytok! Ako ustajniť hospodárske zvieratá v ekologickom poľnohospodárstve

Nie je bio, ako bio. Ekologické poľnohospodárstvo je definované mnohými pravidlami, ktoré určujú zloženie a pôvod krmiva, zásady zdravotnej starostlivosti o dobytok, celkovú ekologickú udržateľnosť farmy a v neposlednom rade aj spôsob ustajnenia zvierat. A práve tomu sa v článku pozrieme na zúbok, teda v našom prípade skôr na paznecht.

Prečítať si článok
Česká republika ako sklad a montážny závod Európy? Prefabrikované haly namiesto polí.

Česká republika ako sklad a montážny závod Európy? Prefabrikované haly namiesto polí.

Česká republika je známa ako srdce Európy. Je však aj jednou z hlavných tepien a bránou do strednej Európy. Jej geografická poloha evidentne ovplyvňuje aj pozíciu v priemysle. Je to už 30 rokov od zamatovej revolúcie v roku 1989, ktorej hlavným cieľom bolo vyrovnať sa európskym krajinám. Obrovské rozdiely sa iste rapídne znížili, ale aj tak sa Česi stále pokladajú za tak trochu chudobných príbuzných.

Prečítať si článok
Predchádzajúci Nasledujúce
Nezáväzný dopyt