Skladové stany – na čo si dať pozor pri výbere?

Skladové stany – na čo si dať pozor pri výbere?

Zvažujete výstavbu montovaného skladového stanu? Pre potreby uskladnenia obalových či stavebných materiálov nie je nad čím váhať. Ide o rýchle a jednoduché riešenie pre malé aj veľké firmy. Poradíme vám, čo pri výbere dodávateľa nepodceniť a čo si rozhodne postrážiť, než vôbec začnete.

Skladové stany ponúkajú nielen praktické a dočasné riešenie skladovania, ale aj mnoho rôznych variantov rozmerov a spôsobov využitia, ktoré je možné prispôsobiť potrebám vášho podniku. Ide o rýchle a cenovo dostupné riešenie zastrešenia vyhľadávané malými firmami aj veľkými hráčmi na trhu.

Poďme sa pozrieť na to, čo je nutné pri výbere dodávateľa haly zohľadniť a na základe čoho sa rozhodovať.

Skladovací stany POLAK CZ

Čo je dôležité vedieť pred výstavbou

Plánujete výstavbu mobilnej skladovacej haly? Nenechajte sa ovplyvniť iba cenou. Porovnajte si cenové ponuky, ale buďte pozorní aj v iných smeroch. Pýtajte sa. Oplatí sa to.

 1. Certifikácia

  Má dodávateľ potrebnú certifikáciu?
  Na rozdiel od niektorej českej, poľskej i čínskej konkurencie – my certifikáciu máme! Konštrukcie haly sú vyrábané plne v súlade s normou STN EN ISO 1090 na navrhovanie oceľových a hliníkových konštrukcií. U nás to teda máte čierne na bielom.

  Certifikace montované haly POLAK CZ
 2. Snehová záťaž

  Zohľadňujete pri návrhu konštrukcie miesto, kde hala bude stáť?
  Zásadným rozdielom oproti konkurencii je u nás garancia snehovej záťaže a výroba podľa statiky. A to každej jednej hale na mieru.

  Zo skúseností vieme, že množstvo zákazníkov sa pozerá hlavne na cenu. Nie na kvalitu. Nie na to, či konštrukcia skutočne zodpovedá daným normám. A práve tu si dávajte veľký pozor. Zamerajte sa na to, čo rozhoduje o tom, či vám nová hala bude slúžiť skutočne tak dlho, ako vy potrebujete. Ak vám nenarobí viac starostí, než radosti.

Skladový stan z hliníka alebo ocele?

Podľa čoho vlastne zvoliť materiál konštrukcie skladovacej haly? U nás platí jednoduché pravidlo. Vlastne dve. Hliníkové konštrukcie staviame tam, kde miesto realizácie/využívania spadá do 3. snehovej oblasti a rozmerovo sa zmestíme do rozponu 15 m.

Pokiaľ potrebujete halu väčšiu, alebo je potrebné zohľadniť vyššiu snehovú záťaž, navrhneme vám skladový stan z oceľovej konštrukcie, alebo skonzultujeme a spoločne vymyslíme to najvhodnejšie riešenie.

Skladové stany POLAK CZ

Vybavenie skladovacích hál

Pri výbere vybavenia je dôležité zvážiť špecifické potreby a požiadavky konkrétneho skladu. Či už ide o vráta, osvetlenie, kúrenie, odvetrávacie žalúzie, či turbíny, pri každom projekte riešime doplnky a príslušenstvo na mieru.

Na skladovanie čoho sú stany vhodné?

Variant využitia týchto hál je nespočet. Obvykle sa v plachtových halách uskladňujú veci, ktoré nepotrebujú temperáciu.

Nezateplená hala vyhovuje podmienkam na uskladnenie:

 • obalových materiálov,
 • kovových profilov a materiálov,
 • stavebných materiálov.

V halách môžete skladovať čokoľvek, čomu nevadia teplotné zmeny.

Skladový stan

Umiestnenie skladovacích hál

Potrebujete rozšíriť skladovacie priestory materiálu pri existujúcej hale?
Plánujete sezónny predaj tovaru?

Dnes a denne riešime najrôznejšie požiadavky na zastrešenie priestorov a vždy nájdeme riešenie na mieru.

Pre našich klientov sme realizovali skladové haly napríklad na účely:

 • rozšírenie predajnej plochy predajne na prezentáciu záhradného nábytku,
 • predaja sezónnych rastlín,
 • uskladnenie stavebného materiálu na stavenisku.

Skladovací haly POLAK CZ

Najčastejšie využitie skladových stanov:

 • Dočasné skladovanie
  Rýchle a dočasné riešenia na skladovanie tovaru bez potreby nákladných stavieb.
 • Priemyselné potreby
  Priestory na výrobu alebo skladovanie v priemyselných oblastiach.

Aká je životnosť skladovacích hál?

Samotná výstavba haly je jedna vec. Následná údržba je už vec druhá. Veľkou výhodou skladovacích stanov je to, že sú bezúdržbové. To znamená, že nie je potrebné sa o ne starať. Podľa normy by sa však mala každé 3 roky vykonávať revízia haly, kedy by sa mala kompletne prezrieť, skontrolovať skrutkové spoje a napnutie lán.

Ide o hliníkové eloxované konštrukcie, oceľové spoje pod plachtou sú lakované a pätky spojené so zemou sú žiarovo lakované. Vďaka tomu sa životnosť hál pohybuje v rade desiatok rokov. U plachiet výrobca udáva životnosť oficiálne 15 rokov, ale za dobu našej praxe sme menili plachtu len párkrát (aktuálne na trhu pôsobíme viac ako 30 rokov). Za kvalitu našich materiálov preto ručíme vlastným menom.

Máte záujem o cenovú ponuku?

Potrebujete skladovacie priestory? Napíšte nám vaše konkrétne požiadavky (výška, šírka, dĺžka, lokalita) a my vám spracujeme nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

Ďalšie články z nášho blogu o halách

Prejsť na blog
Má vaše dieťa talent na motoristický šport? Vyskúšajte si to v športovej hale PRAGA ARENA.

Má vaše dieťa talent na motoristický šport? Vyskúšajte si to v športovej hale PRAGA ARENA.

Hovoria doma deti často o tom, že by raz chceli byť ako pretekári Jan Kopecký alebo napríklad Martin Prokop? Vezmite ich za slovo. Vyskúšajte s nimi motokáry v najmodernejšom a najväčšom špeciálnom areáli v Českej republike. Každú nedeľu v športovej hale Praga Arena s profesionálmi a profesionálne – v Karting Academy.

Prečítať si článok
Príbytok, nábytok, ...dobytok! Ako ustajniť hospodárske zvieratá v ekologickom poľnohospodárstve

Príbytok, nábytok, ...dobytok! Ako ustajniť hospodárske zvieratá v ekologickom poľnohospodárstve

Nie je bio, ako bio. Ekologické poľnohospodárstvo je definované mnohými pravidlami, ktoré určujú zloženie a pôvod krmiva, zásady zdravotnej starostlivosti o dobytok, celkovú ekologickú udržateľnosť farmy a v neposlednom rade aj spôsob ustajnenia zvierat. A práve tomu sa v článku pozrieme na zúbok, teda v našom prípade skôr na paznecht.

Prečítať si článok
Česká republika ako sklad a montážny závod Európy? Prefabrikované haly namiesto polí.

Česká republika ako sklad a montážny závod Európy? Prefabrikované haly namiesto polí.

Česká republika je známa ako srdce Európy. Je však aj jednou z hlavných tepien a bránou do strednej Európy. Jej geografická poloha evidentne ovplyvňuje aj pozíciu v priemysle. Je to už 30 rokov od zamatovej revolúcie v roku 1989, ktorej hlavným cieľom bolo vyrovnať sa európskym krajinám. Obrovské rozdiely sa iste rapídne znížili, ale aj tak sa Česi stále pokladajú za tak trochu chudobných príbuzných.

Prečítať si článok
Predchádzajúci Nasledujúce
Nezáväzný dopyt