• 24. 9. 2021

Príslušenstvo a doplnky pre montované haly

S cieľom dosiahnuť maximálny komfort je možné halu vybaviť širokým spektrom doplnkov a príslušenstva.

Vstupné otvory

Vratové a dverné otvory sme schopní inštalovať na halu v širokej palete vyhotovení. Začínajúc jednoduchými dvojkrídlovými posuvnými vrátami s plechovou výplňou a sekčnými vrátami s diaľkovým ovládaním končiac.

Vráta ponúkame vo veľkej škále rozmerov, takže si u nás vyberie každý presne podľa toho, čo na svoje účely potrebuje. Pre naozaj veľké otvory, napr. hangárové vráta, ponúkame jednoduché riešenie vo forme zhrňovacích vrát z PVC technickej textílie.

Otvor pre vráta či dvere je možné umiestniť v podstate kamkoľvek po obvode haly. V prípade umiestnenia otvorov v čelných stenách je umiestnenie otvoru jednoduchšie a je možné využiť, v podstate, celú plochu čela. Umiestnenie vratových otvorov v bočných stenách má už svoje limitujúce faktory a tým je najmä bočná výška haly, ktorá ovplyvňuje maximálnu výšku vrát.

Osvetlenie, kúrenie

V prípade, že je hala opláštená PVC technickou textíliou, je jej svetlopriepustnosť vo väčšine prípadov dostačujúca pre bežnú prevádzku v objekte a nie je potrebné vnútorný priestor dosvetľovať.

Ak sú však nároky na osvetlenie vnútorných priestorov väčšie, je možné na nosnú konštrukciu bez najmenších problémov inštalovať vnútorné osvetlenie vrátane kompletných elektrických rozvodov.

Osvetlenie je riešené do konkrétneho priestoru, podľa nárokov na potrebnú intenzitu osvetlenia (luxy) a podľa vnútorných dispozícií napr. uličky v skladovacích priestoroch.

Rozvody elektriny sa neobmedzujú iba na samotné osvetlenie, ale je možné ich realizovať ako kompletnú subdodávku.

Vnútorné priestory haly je možné, samozrejme, vykurovať. Najčastejšie sa využívajú teplovzdušné fukáre, ľudovo Robure, ktoré sú rozmiestnené v rámci haly a je k nim privedené vykurovacie médium.

Variantne je možné, samozrejme, použiť aj iné dostupné technológie vykurovania objektov napr. sálavé panely.

Tribúny, lambríny

Nech už sa v hale prevádzkuje akákoľvek činnosť či šport, je možné úžitkovú hodnotu objektu a komfort publika zvýšiť vnútornou vstavbou tribún prípadne lavičiek. Tribúny sú navrhované s ohľadom na vnútorné usporiadanie priestoru, a to tak pre stojacich, či sediacich divákov v niekoľkých úrovniach, vždy podľa konkrétnych potrieb zákazníka.

Ak prevádzkujete jazdecké športy, a nielen tie, potom oceníte možnosť inštalovať lambrínu do vnútorného priestoru haly. Lambrína sa inštaluje na bočné aj čelné steny haly a zaisťuje tak maximálne bezpečie v priestore. Vyhotovenie lambríny je variabilné čo sa týka tvaru, ako aj celkového rozmeru.

Vetranie a odvetranie

Kvôli dostatočnému zásobeniu vnútorného priestoru haly čerstvým vzduchom je vhodné halu vybaviť ventilačnými prvkami, ako sú samočinné odvetrávacie turbíny a odvetrávacie žalúzie. Samočinné odvetrávacie turbíny sú prvkom, ktorý pracuje bez prívodu elektrickej energie a zaisťuje odvod vzduchu z priestoru haly.

Odvetrávacie žalúzie sa umiestňujú priamo do opláštenia haly a zaisťujú prívod čerstvého vzduchu do priestoru haly. Ďalšou možnosťou ako prevetrávať priestor haly je použiť sieťové okná prípadne sieťové prevetrávacie pásy.

Ak sú nároky na výmenu vzduchu zvýšené, prípadne ak je v objekte určená výmena vzduchu v určitom množstve za hodinu, je možné do haly inštalovať náporové vetranie vo forme ventilátorov s danou kapacitou.

Potrebujete poradiť?

Nezáväzný dopyt