• 24. 9. 2021

Typy opláštenia pre montované haly

Na opláštenie haly je možné využiť kvalitnú PVC technickú textíliu, trapézové plechy, sendvičové panely alebo drevené obloženie.

PVC technická textília

Dodáva sa v rôznej gramáži 650 – 900 g/m² v nehorľavom vyhotovení (B-s2, b0).

 • 1. Základným nosným materiálom tejto technickej textílie je pevná mriežka z PES tkaniny. Vnútorná mriežka z PES tkaniny poskytuje technickej textílii dostatočnú pevnosť.
 • 2 – 3. Obojstranne nanesená vonkajšia vrstva mäkčeného PVC zaisťuje
  dostatočnú ochranu vnútorného
  materiálu, tvorí výplň tejto textílie
  a určuje celkovú farebnosť materiálu.
 • 4 – 5. Finálnou povrchovou úpravou je vrchný lak, ktorý tvorí zvrškový hladký film chrániaci materiál pred UV žiarením, plesňami a nepriaznivými klimatickými podmienkami. Zaisťuje tak okrem iného stálofarebnosť, dlhú životnosť opláštenia a prípadne aj ľahkú
  údržbu – umývateľnosť.

farebnosť technickej textílie z PVC:

Trapézové plechy

Sú vhodné najmä ako odolnejší variant bočného opláštenia stien na halách typu UT a UTS, prípadne ako kompletné opláštenie objektu v prípade typov AT a ATS. Plechy sú dodávané v základných farebných variantoch a profiloch.

profily trapézových plechov:

Sendvičové panely

Sú vhodné predovšetkým pre ťažšie, skladovacie a výrobné objekty, ale je možné ich bez problémov využiť aj na opláštenie stien hál typu UT a UTS. Základnou vlastnosťou týchto panelov je ich vysoká tepelná izolácia a sú tak predurčené najmä pre objekty, ktoré sa budú vnútri vykurovať.

Sendvičový panel je tvorený dvoma vonkajšími plechovými vrstvami, ktoré je možné farebne kombinovať a vnútornou výplňou v požadovanej hrúbke. Vnútorná výplň je tvorená PUR, PIR penou, polystyrénom či minerálnou vatou.

profily sendvičových panelov:

 

farebnosť trapézových plechov a sendvičových panelov:

Konštrukciu montovanej haly je možné pripraviť aj na následné prichytenie drevených prvkov.

Či už máte v pláne realizovať drevené obloženie haly vodorovne, zvisle, po vlašsky či akokoľvek inak, tak na nosnej konštrukcii budú po dohode pripravené tie správne prichytenia pre montáž.

Potrebujete poradiť?

Nezáväzný dopyt