Prečo sú priemyselné stany tak obľúbené?

Prečo sú priemyselné stany tak obľúbené?

Už dávno nejde len o stany, ktoré sa využívajú iba príležitostne a dočasne. Ich univerzálne možnosti využitia objavili firmy naprieč všetkými odbormi. Viete, aké sú 3 najväčšie výhody priemyselných stanov?

Priemyselné stany, dlho považované za typ konštrukcie iba pre dočasné akcie a udalosti, dnes nachádzajú stále širšie uplatnenie v rôznych odvetviach.

Kde? Prakticky všade.

Ich modularita, odolnosť a flexibilita prináša mnoho výhod pre všetkých, od priemyselných prevádzok až po kultúrne a športové podujatia. Poďme sa pozrieť na najčastejšie využitie priemyselných stanov a ich výhody.

Najčastejšie využitie pre priemyselné stany

 • skladovanie a logistika
 • výrobné priestory
 • montážne haly
 • kultúrne a spoločenské akcie
 • športové akcie

Priemyselné stany sú ideálne na skladovanie všetkého, čo nepodlieha temperácii – materiál a tovar, ktorý nemusí mať stabilnú teplotu a odolá mrazom. Veľmi často napríklad stany riešia vo firme problémy s kapacitou skladovania obalových materiálov, na ktoré už v samotnej výrobnej hale nezostáva miesto. Priestory sú určené čisto na skladovanie menej chúlostivých materiálov.

Či už ide o skladovanie dočasné alebo trvalé, priemyselné stany slúžia na ochranu zásob pred poveternostnými vplyvmi a ako ďalší priestor na skladovanie v prípade sezónnych výkyvov dopytu. Firmy sú tak schopné rozširovať svoje výrobné kapacity bez zdĺhavých stavebných procesov.

Pokiaľ majú stany slúžiť ako výrobné priestory, je potrebné zdôrazniť, že nejde o zateplené stany. Nejde teda o priestory, kde by sa mali trvalo zdržiavať ľudia. Stany sa využívajú predovšetkým ako krytie výroby, ktorá štandardne prebieha vo vonkajšom prostredí.

Ideálnym riešením môžu byť priemyselné stany aj pri montáži veľkých zariadení alebo strojov.

Průmyslové stany

Stany okrem priemyselného využitia skvele slúžia aj pri organizovaní verejných podujatí ako sú koncerty, trhy, festivaly a výstavy. Môžu tiež poskytovať dočasné zázemie pre športové podujatia, ako sú turnaje alebo preteky.

„Veľa sa v poslednom čase stretávam s tým, že veľkí dopravcovia ponúkajú logistické služby svojim zákazníkom – tovar im na určitú dobu uskladní a využívajú na to práve priemyselné stany. Skvelý pomer ceny a kvality je pre tieto situácie ideálnym riešením. Úplne multifunkčný priestor, ktorý sa dá využiť naozaj akokoľvek. Či už pre svoje potreby, alebo svojich zákazníkov.“

Pavlína Toupalíková, obchodný manažér stany

3 výhody priemyselných stanov

 1. Flexibilita
  Priemyselné stany sú modulárne a je možné ich prispôsobiť špecifickým potrebám. Dajú sa rýchlo postaviť, rozobrať alebo prispôsobiť ich veľkosť a konfiguráciu podľa aktuálnych potrieb. Ako výrobcovia navyše máme vo výrobe takmer neobmedzené možnosti.
 2. Nízke náklady
  V porovnaní s trvalými stavbami sú priemyselné stany oveľa lacnejšie a majú nižšie náklady na údržbu. Firmy tak môžu efektívnejšie využívať svoje finančné prostriedky.
 3. Rýchlosť výstavby
  Stavba priemyselných stanov je oveľa rýchlejšia ako stavba trvalých budov. Vďaka tomu môžu firmy rýchlo reagovať na nové príležitosti alebo zmeny na trhu.

Výroba priemyselných stanov na mieru


Vyberte si priemyselný stan priamo od českého výrobcu. Vďaka vlastnej výrobe dokážeme prispôsobiť stan na mieru akejkoľvek lokalite a priestoru. Špecializujeme sa na riešenie na mieru.

Naši zákazníci od nás preto vždy dostanú priemyselný stan na kľúč – od návrhu konštrukcie, cez výrobu a montáž až po následný servis/kontrolu. Vyrábame stany s ohľadom na maximálne možné využitie vnútorného skladovacieho priestoru.

Máte záujem o konzultáciu a cenovú ponuku?
Ozvite sa nám.

Ďalšie články z nášho blogu o halách

Prejsť na blog
Má vaše dieťa talent na motoristický šport? Vyskúšajte si to v športovej hale PRAGA ARENA.

Má vaše dieťa talent na motoristický šport? Vyskúšajte si to v športovej hale PRAGA ARENA.

Hovoria doma deti často o tom, že by raz chceli byť ako pretekári Jan Kopecký alebo napríklad Martin Prokop? Vezmite ich za slovo. Vyskúšajte s nimi motokáry v najmodernejšom a najväčšom špeciálnom areáli v Českej republike. Každú nedeľu v športovej hale Praga Arena s profesionálmi a profesionálne – v Karting Academy.

Prečítať si článok
Príbytok, nábytok, ...dobytok! Ako ustajniť hospodárske zvieratá v ekologickom poľnohospodárstve

Príbytok, nábytok, ...dobytok! Ako ustajniť hospodárske zvieratá v ekologickom poľnohospodárstve

Nie je bio, ako bio. Ekologické poľnohospodárstvo je definované mnohými pravidlami, ktoré určujú zloženie a pôvod krmiva, zásady zdravotnej starostlivosti o dobytok, celkovú ekologickú udržateľnosť farmy a v neposlednom rade aj spôsob ustajnenia zvierat. A práve tomu sa v článku pozrieme na zúbok, teda v našom prípade skôr na paznecht.

Prečítať si článok
Česká republika ako sklad a montážny závod Európy? Prefabrikované haly namiesto polí.

Česká republika ako sklad a montážny závod Európy? Prefabrikované haly namiesto polí.

Česká republika je známa ako srdce Európy. Je však aj jednou z hlavných tepien a bránou do strednej Európy. Jej geografická poloha evidentne ovplyvňuje aj pozíciu v priemysle. Je to už 30 rokov od zamatovej revolúcie v roku 1989, ktorej hlavným cieľom bolo vyrovnať sa európskym krajinám. Obrovské rozdiely sa iste rapídne znížili, ale aj tak sa Česi stále pokladajú za tak trochu chudobných príbuzných.

Prečítať si článok
Predchádzajúci Nasledujúce
Nezáväzný dopyt