Ako prebieha presun mobilnej haly?

Ako prebieha presun mobilnej haly?

Viete, že montované haly je možné pomerne jednoducho presunúť na iné miesto? Či už sú dôvody akékoľvek, vždy existuje spôsob, ako halu upraviť – presunúť, zväčšiť, zmenšiť alebo rozdeliť na jednotlivé časti.

Jednou z výhod montovaných hál je možnosť akýchkoľvek budúcich úprav - zmena veľkosti či presun na iné miesto. Nedochádza k tomu síce tak často, ale aj také požiadavky v POLAK CZ riešime.

Plánujete výstavbu montovanej haly? V tom prípade je dobré už vopred vedieť, že tu táto možnosť je a nebáť sa ju aj využiť. Áno, samozrejme, že sú to ďalšie peniaze (demontáž a následná montáž niečo stojí). Ale v určitých situáciách sa to aj napriek tomu oplatí.

Priebeh presunu haly

Rovnako ako prebieha montáž, prebieha aj demontáž. Potom už len záleží na tom, či na novom mieste je potrebné konštrukciu niečím doplniť, napr. dorobiť čelné steny, vráta, presunúť vráta na iné miesto. Na jednom mieste sa hala rozoberie, na druhom mieste sa znovu postaví a doplní sa konštrukčnými prvkami alebo stavebnými otvormi, ktoré sú pre novú lokalitu potrebné.

Bežné je napríklad delenie montovanej haly na dve polovice, kedy v týchto prípadoch je u oboch hál potrebné dorobiť práve čelné steny.

K presunu haly môže donútiť firmu aktuálnej situácie, ktorú treba riešiť, alebo s presunom haly môže byť počítané už vopred. Aj také prípady v praxi riešime. Zákazník už pri návrhu novej haly dopredu počíta s budúcim presunom. Požiadavka na výrobu je teda ten, aby hala išla rozdeliť a ⅓ haly bola možno presunúť na novú pobočku.

Realizácia presunu mobilnej haly

Pre firmu podnikajúcu v odbore stavebnín sme postavili skadovaciu halu v Českej Lípe. Ani nie po roku používania zákazník potreboval časť haly presunúť na inú pobočku. Časť haly sa preto demontovala a presúvala.

  • rok 2021 - Výroba, dodávka a montáž haly EURO UT 25x40x7 m v Českej Lípe. Hala vyrobená s možnosťou rozdelenia na časti 18,7 ma 21,3 m.
  • rok 2022 - Demontáž časti 18,7 m, presun a montáž EURO UT 25x18,7x7 m v Lubnej. Po rozdelení haly bolo nutné vyrobiť novú čelnú stenu ako pre časť haly v Českej Lípe, tak aj pre halu v Lubnej.

Mobilní haly

Co je důležité zvážit při přesunu haly?

Pri presune je tiež nutné zohľadňovať snehovú mapu - pokiaľ chcem halu presunúť, musím ju presunúť v rámci snehovej oblasti rovnakej či nižšej. Presun haly do miesta, ktoré spadá do vyššej kategórie snehovej mapy je možný tiež, ale je potrebné v týchto prípadoch po demonte ju doplniť ďalšími rámami a upraviť ju tak, aby danému snehovému zaťaženiu vyhovovala.

Ďalšie články z nášho blogu o halách

Prejsť na blog
Má vaše dieťa talent na motoristický šport? Vyskúšajte si to v športovej hale PRAGA ARENA.

Má vaše dieťa talent na motoristický šport? Vyskúšajte si to v športovej hale PRAGA ARENA.

Hovoria doma deti často o tom, že by raz chceli byť ako pretekári Jan Kopecký alebo napríklad Martin Prokop? Vezmite ich za slovo. Vyskúšajte s nimi motokáry v najmodernejšom a najväčšom špeciálnom areáli v Českej republike. Každú nedeľu v športovej hale Praga Arena s profesionálmi a profesionálne – v Karting Academy.

Prečítať si článok
Príbytok, nábytok, ...dobytok! Ako ustajniť hospodárske zvieratá v ekologickom poľnohospodárstve

Príbytok, nábytok, ...dobytok! Ako ustajniť hospodárske zvieratá v ekologickom poľnohospodárstve

Nie je bio, ako bio. Ekologické poľnohospodárstvo je definované mnohými pravidlami, ktoré určujú zloženie a pôvod krmiva, zásady zdravotnej starostlivosti o dobytok, celkovú ekologickú udržateľnosť farmy a v neposlednom rade aj spôsob ustajnenia zvierat. A práve tomu sa v článku pozrieme na zúbok, teda v našom prípade skôr na paznecht.

Prečítať si článok
Česká republika ako sklad a montážny závod Európy? Prefabrikované haly namiesto polí.

Česká republika ako sklad a montážny závod Európy? Prefabrikované haly namiesto polí.

Česká republika je známa ako srdce Európy. Je však aj jednou z hlavných tepien a bránou do strednej Európy. Jej geografická poloha evidentne ovplyvňuje aj pozíciu v priemysle. Je to už 30 rokov od zamatovej revolúcie v roku 1989, ktorej hlavným cieľom bolo vyrovnať sa európskym krajinám. Obrovské rozdiely sa iste rapídne znížili, ale aj tak sa Česi stále pokladajú za tak trochu chudobných príbuzných.

Prečítať si článok
Predchádzajúci Nasledujúce
Nezáväzný dopyt